بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری ( زندگی )

حتماً تاکنون نام بیمه عمر با عناوین مختلفی مانند بیمه زندگی یا بیمه آتیه به گوشتان خورده است. بیمه عمر و سرمایه گذاری به رغم مزایای فوق العاده ای که دارد در مقایسه با سایر بیمه ها با استقبال کمتری مواجه شده است بر خلاف ایران بیمه عمر سهم چشمگیری در بازار بیمه کشور های پیشرفته دارد به عنوان مثال کشوری مانند ژاپن در حدود ۳۶ درصد از مردم بیمه عمر را دارا می باشند و طبق آمار رسمی در سال ۲۰۱۶ سرانه کشور آلمان حداقل یک بیمه عمر خریدند یکی از علل نرخ نفوذ پایین بیمه عمر در ایران می تواند در دسترس نبودن اطلاعات شفاف و سردرگمی مردم و بیمه گذاران محترم باشد که تاکنون این نیاز و رغبت را در آنها به وجود نیاورده است .
بیمه های عمر و سرمایه گذاری به گونه ای طراحی شده اند که می توانند پاسخگوی نیازهای اقشار گسترده‌ای از مردم با شرایط سنی، مالی و جسمانی متفاوت باشند. اگر در مورد مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری مطالعه کردید و آن را برای خود تهیه کرده اید به خاطر تصمیم درست تان به شما تبریک می گویم اما اگر بی توجه از کنار آن گذشته اید به شما توصیه می‌کنیم این متن را تا انتها بخوانید تا به صورت کاملا شفاف و واضح در جریان جزئیات مزایا و پوشش های تکمیلی آن قرار بگیرید .
بیمه عمر و سرمایه گذاری را می توان یک نوع سرمایه گذاری با سود تضمین شده تعریف کرد که علاوه بر سود سرمایه گذاری پوشش های زیادی مانند فوت نقص عضو از کار افتادگی و حتی بیماری های صعب العلاج را تحت پوشش قرار میدهد .
بیمه عمر و سرمایه گذاری یک بیمه کامل با پوشش های متفاوت و مختلف است اما اهمیت انتخاب این پوشش ها در سنین مختلف متفاوت میباشد .

فوت طبیعی
فوت بر اثر حادثه
نقص عضو و ازکارافتادگی
پرداخت هزینه های بیماری های صعب العلاج تا سقف مندرج در بیمه نامه
سود تضمینی و سود قطعی
دریافت غرامت نقص عضو و معافیت از پرداخت حق بیمه در زمان از کارافتادگی کامل
پرداخت هزینه های پزشکی به علت حادثه

در بیمه های عمر و سرمایه گذاری فرد در واقع با پرداخت حق بیمه های ناچیز طی سالیان سرمایه ای را ذخیره میکند که در بسیاری از مواقع می تواند راهگشای مشکلات شما گردد. بیمه های عمر و سرمایه گذاری در شرکت های مختلف بیمه در قالب طرح‌های مختلفی ارائه می گردد و ممکن است با اسامی مختلفی معرفی شود عنوان هایی مانند بیمه عمر و پس انداز، بیمه تامین آتیه، بیمه آتیه فرزندان ،بیمه زنان خانه دار، بیمه عمر و تشکیل سرمایه و غیره که در واقع ماهیت آنها صرفنظر از تفاوت در جزئیات یکسان میباشد .
بیمه عمر علاوه بر پوشش هایی که ارائه می دهد از لحاظ پس انداز و سرمایه گذاری نیز مزایای فوق العاده ای دارد که در واقع حکم پس انداز را برای شما خواهد داشت به این صورت که بعد از کسر کارمزد نماینده بیمه، کارمزد بیمه مرکزی، هزینه صدور و هزینه های اداری شرکتهای بیمه از مبلغ حق بیمه پرداختی فرد بیمه گذار، باقیمانده آن طی سالیان پس انداز می گردد که البته این کسورات تا تعداد سال معینی بسته به شرکت بیمه مد نظر وجود دارد .
به این پس انداز در بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری، اندوخته ریاضی می گویند از ابتدای شروع قرارداد سود هایی نیز تحت عنوان سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به اندوخته شما تعلق میگیرد حداقل سودی که از بیمه عمر دریافت می‌کنید سود تضمینی نام دارد که میزان آن مصوبه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران میباشد و در اغلب شرکت‌های بیمه یکسان است سود تضمینی معمولاً به این صورت است که در سال‌های اول بیشتر است سپس طی چند مرحله کاهش ناچیز پیدا می کند و روی عدد مشخصی تا انتهای قرارداد ثابت می ماند طبق آیین‌نامه مصوب بیمه مرکزی در دو سال اول ۱۶ درصد تضمینی به سرمایه اندوخته بیمه گذار تعلق میگیرد و در دو سال دوم ۱۳ درصد و سال پنجم و بعد از آن ده درصد به صورت علی الحساب به اندوخته فرد بیمه گذار تعلق خواهد گرفت .

شرکت های بیمه با سرمایه اندوخته شده بیمه گذاران خود در پروژه های اقتصادی سودآور شرکت می کنند و سود حاصل از آن را با بیمه گذار سهیم می شوند سهم بیمه گذار از سود مشارکت در منافع طبق مصوبه بیمه مرکزی ۸۵ درصد است و ۱۵ درصد آن به شرکت بیمه تعلق خواهد گرفت. در نهایت مجموع سود تضمینی و مشارکت در منافع به صورت یک درصد واحد اعلام می شود .
برای مثال سود ۲۲ درصد که توسط شرکت های بیمه در یک سال مشخصی اعلام می گردد به این شکل است که ۱۶ درصد آن مربوط به سود تضمینی و ۶ درصد آن مربوط به سود مشارکت در منافع می باشد .
بیمه های عمر و سرمایه گذاری بسته به سن، سلامتی و شغل افراد متفاوت می باشد اما این شرایط برای یک بیمه عمر با توجه به بزرگسال بودن، شاغل بودن و البته سلامتی فرد صدق می‌کند .
در همین موارد شرکت‌ها، پوشش ها و سقف های متفاوتی ارائه می دهند که باید توجه کنید که کدام یک از این شرایط با شرایط زندگی شما همخوانی بیشتری دارد و سپس طرح مورد نظر و شرکت بیمه مورد نظر خود را انتخاب نمایید به عنوان مثال کودکان که احتمال فوت کمتری نسبت به سایر افراد به عنوان مثال بزرگسالان دارند بهتر است که پوشش های سرمایه گذاری انتخاب شود تا پوشش های مربوط به بیماری یا فوت به علت حادثه یا بیماری های خاص یا صعب العلاج همچنین برای سنین ۲۰ تا ۴۰ سال که سنین جوانی محسوب می‌شود پوشش فوت بر اثر حادثه و یا نقص عضو انتخاب بهتر است چرا که در این سنین انسان ها بیشتر در معرض خطر و حادثه قرار دارند و اگر شخصی شغل خطرناکی دارد که احتمال می دهد در حین کار دچار حادثه یا نقص عضو شود بهتر است حتما از پوشش حادثه و نقص عضو استفاده نماید. همچنین برای سنین بالای ۴۰ سال پوشش فوت به علت عادی یا معافیت از پرداخت حق بیمه و سرمایه گذاری اهمیت بیشتری پیدا می‌کند .بدیهی است برای سنین بالای ۶۰ سال فوت عادی و پوشش امراض خاص یا بیماریهای صعب العلاج مناسب تر است چرا که احتمال فوت و همچنین بیماری در این سنین افزایش پیدا میکند .

پوشش های اصلی بیمه عمر و سرمایه گذاری؛

فوت طبیعی شخص بیمه شده
در صورت فوت شخص بیمه شده شرکت بیمه مبلغی را به عنوان سرمایه فوت به بازماندگان وی پرداخت می کند اگر فوت بیمه شده بر اثر مرگ طبیعی باشد مبلغی بین ۱ تا ۴۰ برابر حق بیمه پرداختی سالانه به اضافه سرمایه اصلی یا همان اندوخته بیمه نامه به بازماندگان وی پرداخت می شود .

سرمایه گذاری
بعد از اتمام مدت قرارداد ، سرمایه یا اندوخته بیمه نامه به صورت یکجا به فرد پرداخت می گردد از دیگر مزایا و پوشش های اصلی بیمه عمر و سرمایه گذاری می توان به دریافت وام بدون ضامن و وثیقه و امکان برداشت از اندوخته بیمه عمر در طول مدت قرارداد اشاره کرد .

پوشش های اضافی بیمه عمر و سرمایه گذاری؛
پوشش های اضافی بیمه عمر و سرمایه گذاری به اختیار فرد بیمه گذار میباشد که پیشنهاد این سایت تهیه بیمه عمر و سرمایه گذاری با تمامی پوشش ها اعم از پوشش های اصلی و پوشش های اضافی است .

غرامت امراض خاص یا بیماری های صعب العلاج
بیماری‌هایی همچون سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق و کرونر، انواع سرطان و پیوند اعضای اصلی جزء بیماری های صعب العلاج قرار می گیرد .

معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی دائم بر اثر حادثه
اگر بیمه شده یا در بعضی از شرکتهای بیمه، بیمه گذار بر اثر حادثه به طور کلی از کار افتاده شوند دیگر نیازی به پرداخت حق بیمه ندارند که البته این مورد در بعضی از شرکت‌های بیمه تا پایان مدت قرارداد است و در بعضی از شرکت‌های بیمه مدت معینی مشخص گردیده است .

نقص عضو کلی و جزئی بر اثر حادثه

با تایید پزشک معتمد شرکت بیمه در صورت نقص عضو کلی و جزئی بیمه گذار می تواند ۱۰۰ درصد سرمایه خود را دریافت نماید .

دریافت مستمری در صورت از کار افتادگی به صورت دائم
در صورت انتخاب این پوشش اگر بیمه شده بر اثر حادثه به طور کلی از کار افتاده شود از شرکت بیمه حقوق و مستمری دریافت می نماید .

جبران هزینه های پزشکی در صورت بروز حادثه
هزینه های پزشکی شخص بیمه شده در صورتی که برای وی حادثه یا بستری شدن در بیمارستان اتفاق بیفتد به وی پرداخت خواهد شد .

فوت بر اثر حادثه
در صورت فوت بیمه شده بر اثر حادثه از قبیل سوانح رانندگی، خفگی، سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره مبلغی بین ۱ تا ۴ برابر سرمایه فوت عادی یا طبیعی به اضافه اندوخته بیمه نامه به بازماندگان یا ذینفعان فرد بیمه شده پرداخت می شود .

شرایط بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکت های بیمه مختلف؛
بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکت های بیمه، شرایط متفاوتی دارد به عنوان مثال شرایط سنی مورد پذیرش در شرکتهای بیمه متفاوت است که می تواند از از یک تا ۸۰ سال باشد. پوشش امراض خاص یا بیماریهای صعب العلاج نیز برای شرکت‌های بیمه متفاوت است که معمولاً از یک تا ۶۰ سالگی را تحت پوشش قرار می دهند. دوره انتظار پوشش بیماریهای صعب العلاج نیز در شرکتهای بیمه تفاوتهایی دارد که می تواند از سه ماه تا شش ماه و یا حتی تا یک سال متغیر باشد .

استثنائات پرداخت خسارت در بیمه عمر و سرمایه گذاری؛

فوت بیمه شده بر اثر حادثه عمدی
خودکشی یا اقدام به آن
استفاده از مواد مخدر یا مست بودن و خسارات ناشی از آن
اعمال مجرمانه خلاف قانون

بیمه عمر چه مزایایی دارد؛

تامین آتیه فرزندان از قبیل تامین هزینه های تحصیل، هزینه خرید جهیزیه، تامین مسکن و غیره
تامین هزینه‌های فوت نظیر مراسم خاکسپاری و تدفین و هزینه های بیمارستان
تامین مستمری بازنشستگی
انعطاف پذیری در انتخاب نحوه پرداخت حق بیمه که می تواند به صورت ماهانه، هر سه ماه یکبار، شش ماهه و سالانه تغییر یابد.
سرمایه حیات و اندوخته پرداختی در بیمه عمر و سرمایه گذاری به هر میزان که باشد از معافیت مالیاتی برخوردار است و در صورت فوت بیمه شده نیز مشمول قانون مالیات بر ارث نخواهد بود .

انواع سود در بیمه های عمر و سرمایه گذاری؛
دو نوع سود در بیمه عمر و سرمایه گذاری وجود دارد،

1.سود مرکب
که به سودی گفته می شود که به غیر از سود اصلی که به پول بیمه گذار تعلق میگیرد به سود آن نیز سود تعلق می‌گیرد که به آن سود مرکب می‌گویند که این سود در سال‌های پایانی قرار داد عمر به صورت تصاعدی و پلکانی افزایش می‌یابد و اندوخته بسیار خوبی را برای بیمه گذار ذخیره می کند .

2.سود قطعی
سود قطعی در بیمه های عمر و سرمایه گذاری پس از برگزاری مجمع عمومی و نهایی شدن سود مشارکت در منافع به صورت قطعی و به صورت سالانه به بیمه گذار اعلام می گردد اطلاعات و بیلان کاری شرکت های بیمه به صورت شفاف و واضح قابل دسترس می باشد و این سود می تواند هر ساله بسته به شرایط اقتصادی و و سطح توانگری شرکتهای بیمه متفاوت باشد .

خرید آنلاین بیمه عمر از بیمیکسو BIMIXO؛
شما می توانید برای تهیه بیمه عمر به سایت بیمیکسو مراجعه کرده و از قسمت سفارشات آنلاین و انتخاب بیمه عمر و سرمایه گذاری اقدام به خرید بیمه عمر نمایید بدین صورت که ابتدا اطلاعات مورد نیاز را برای دریافت استعلام بیمه عمر وارد می کنید و در صورت تمایل شرکت بیمه مد نظر خود را انتخاب نموده و بر اساس اولویت‌های خود مناسب ترین گزینه را انتخاب میکنید ضمناً از آنجا که بیمه عمر و سرمایه گذاری گسترده ترین مبحث در رشته های بیمه ای می باشد و نیاز به پرسش و پاسخ بیمه ای از کارشناسان متخصص مجموعه بیمیکسو دارد در صورت تمایل می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان بیمیکسو استفاده نمایید.

جهت ثبت سفارش آنلاین و درخواست مشاوره رایگان بیمه عمر وسرمایه گذاری و خرید اینترنتی بر روی لینک زیر کلیک نمایید تا کارشناسان بیمیکسو ، در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

©تمامی حقوق این سایت برای کارگزاری رسمی بیمه کد 680 محفوظ است | طراحی سایت