بیمه نامه مسافرتی

بیمه مسافرتی

در هر سال افراد بسیار زیادی به خارج از کشور سفر میکنند، با افزایش حجم سفرهای خارج از کشور احتمال بروز خطراتی مانند بیماری، فوت یکی از بستگان، سرقت مدارک، دزدیده شدن وسایل، گم کردن بار و مدارک و غیره افزایش می یابد. حتی اگر افراد در سفر دچار حادثه شوند جبران هزینه‌های پزشکی که بعضاً از هزینه سفر هم بیشتر است به عهده شرکت بیمه می باشد البته تهیه بیمه مسافرتی برای مسافرانی که قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن را دارند الزامی است.

پوشش های بیمه مسافرتی ؛

1. هزینه های پزشکی و بستری شدن هنگام بروز حادثه

2. انتقال یا برگرداندن بیمه گذار به کشورش در صورت بروز حادثه

3. هزینه های ضروری دندانپزشکی که اغلب شامل معالجه دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان است.

4. بازگشت اعضای درجه یک خانواده به همراه بیمه گذار

به این صورت که اگر شخص بیمه گذار فوت کند یا دچار بیماری شود که به بیش از ده روز بستری شدن نیاز داشته باشد شرکت بیمه هزینه بازگشت یکی از همراهان درجه اول بیمه گذار را پرداخت میکند به شرطی که فرد همراه قادر به بازگشت با وسیله نقلیه خود یا وسیله از قبل تعیین شده نباشد.

5. بازگرداندن جسد بیمه‌گذار به ایران در صورت فوت ؛ 

درصورت فوت بیمه گذار در سفر شرکت کمک رسان اقدامات لازم برای انتقال جسد وی به کشور محل اقامت را انجام میدهد و هزینه های مورد نیاز را تقبل می نماید لازم به ذکر است بیمه مسافرتی در برابر هزینه خاکسپاری یا مراسم ترحیم هزینه پرداخت نمی‌کند.

6. هزینه بازگشت بیمه گذار به کشورش به علت فوت اقوام ؛
اگر یکی از اقوام بیمه گذار تا درجه دو حین سفر، فوت کند و فرد بیمه‌گذار قادر نباشد با وسیله نقلیه خود یا وسیله ای که از قبل برای بازگشت رزرو کرده است بازگردد، شرکت بیمه هزینه بازگشت به مقصد را پرداخت می نماید. جهت ارائه این پوشش فرد باید مدارکی برای اثبات فوت خویشاوند خود را به شرکت بیمه ارائه نماید.

7. هزینه های مربوط به تحویل دارو ؛
در صورتی که داروهای ضروری بیمه‌گذار مفقود شود حتی اگر این داروها قبل از سفر توسط پزشک تجویز شده باشد شرکت بیمه هزینه ارسال دارو را به بیمه گذار به طور کامل پرداخت می کند.

8. پیگیری و پرداخت هزینه مسائل حقوقی ؛
در صورتی که در کشور دیگر به خاطر رعایت نکردن قوانین شهری یا خسارت وارد کردن به فرد دیگر به عنوان یک شهروند عادی تحت تعقیب قانون قرار گیرد، شرکت بیمه دفاع قانونی لازم را برای شخص بیمه گذار انجام میدهد که این بند در شرکتهای بیمه متفاوت متغیر میباشد.

9. مفقود شدن یا به سرقت رفتن مدارک شناسایی ؛
در صورتی که مدارک شناسایی بیمه گذار مانند پاسپورت، شناسنامه و گواهینامه مفقود شود یا به سرقت برود شرکت‌های بیمه هزینه‌های مربوط به صدور المثنی برای بیمه گذار و تا سقف مشخصی پرداخت می کنند.

10. هزینه های ناشی از تاخیر در حرکت ؛
در صورتی که وسیله نقلیه بیمه گذار بیش از حد مشخصی تاخیر داشته باشد بیمه گذار می‌تواند هزینه‌های ضروری اضافی ایجاد شده به مانند حمل و نقل، اقامت غذا و غیره را تا سقف مشخصی به شرط ارائه صورتحساب دریافت نماید. سقف هزینه ها بستگی به میزان تاخیر وسیله نقلیه دارد.

11. تاخیر در رسیدن چمدان ها ؛
چنانچه بار همراه بیمه شده تا مدت معینی به وی تحویل داده نشود شرکت بیمه هزینه هایی را که بیمه شده متحمل می گردد تا سقف مشخصی که در بیمه نامه ذکر شده پرداخت می کند. این هزینه ها شامل لباس لوازم بهداشتی و یا مدت مشخصی که در بیمه نامه ذکر شده است.

مدت پوشش بیمه مسافرتی ؛

پوشش بیمه نامه مسافرتی از زمانی که مهر خروج بر پاسپورت بیمه گذار بخورد شروع میشود .
زمانی که بیمه گذار بیمه مسافرتی خود را خریداری می نماید مدت مشخص فرصت دارد تا از کشور خارج شود این مدت برای شرکت‌های بیمه از ۶ ماه تا یکسال متفاوت می باشد.

حق بیمه مسافرتی ؛
مبلغ حق بیمه مسافرتی خارج از کشور به عوامل متعددی بستگی دارد که به صورت کامل بسته به سن بیمه گذار ،مدت زمان سفر، نوع طرح انتخابی مناطق تحت پوشش و سقف تعهدات خسارت متفاوت است.

نحوه خرید و تهیه بیمه مسافرتی از وبسایت بیمیکسو BIMIXO ؛

مراجعه به وب سایت بیمیکسو ، انتخاب بیمه مسافرتی از منوی سفارشات آنلاین و تکمیل فرم پرسشنامه مربوط به آن.
اعلام نرخ حق بیمه مسافرتی با توجه به کشور مقصد و مدت زمان اقامت در آن کشور در مدت زمان بسیار کوتاه توسط کارشناسان بیمیکسو
صدور بیمه نامه مسافرتی در همان روز و تحویل رایگان آن به بیمه گذار در محل مد نظر.

جهت سفارش آنلاین و مشاهده مبالغ حق بیمه جهت کشورهای حوزه شنگن ، آسیایی ، امریکایی و … بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

©تمامی حقوق این سایت برای کارگزاری رسمی بیمه کد 680 محفوظ است | طراحی سایت