وبلاگ - آخرین اخبار

حذف تخفیف 2.5 درصد از بیمه های شخص ثالث از اول اسفند 97

تخفیف بیمه ثالث

تخفیف بیمه ثالث

بدين وسيله به اطلاع مي رساند پيرو مذاکرات و مصوبات شوراي عمومي سنديکاي بيمه گران ، مقرر گرديد کليه شرکت هاي بيمه عضو سنديکا در رابطه با تخفیف بیمه ثالث از اول اسفند ماه سال 1397 ، اعمال تخفيف 2.5% در بيمه نامه هاي شخص ثالث را متوقف نمايند.

شركت های بیمه توافق كرده اند برای مدیریت بخشی از زیان وارد شده، از ابتدای اسفندماه 2.5 درصد تخفیفی را كه قانون بیمه شخص ثالث برای خریداران در نظر گرفته است اعمال نكنند.

زیانده شدن رشته شخص ثالث در سال های اخیر و بویژه امسال كه هزینه های ناشی از خسارت تصادفات رانندگی به دلیل نوسان نرخ ارز بیشتر شد، شركت ها را بر آن داشت تا از همین 2.5 درصد  هم صرف نظر كنند. 

دلیل این تصمیم، محدودیت های عملكردی شركت های بیمه در رشته شخص ثالث خودرو و بالا بودن غیرمتعارف ضریب خسارت آنها» اعلام شده كه سبب شده است بیشتر شركت ها با ضرر و زیان های هنگفتی مواجه شوند. 

بیمه ها در اعمال تخفیف مختارند 
«علی اصغر عنایت» رئیس كارگروه بیمه های اتومبیل سندیكای بیمه گران ایران در این باره به خبرنگار اقتصادی ایرنا توضیح داد: در ماده 18 قانون بیمه شخص ثالث و تبصره های آن، هیچ الزامی برای اینكه بیمه ها به بیمه گذاران تخفیف بدهند، وجود ندارد بلكه این اختیار را دارند كه اگر بخواهند، حداكثر 2.5 درصد تخفیف اعمال كنند. 
وی درباره نامه دبیر كل سندیكای بیمه گران درباره اینكه شركت های بیمه به طور هماهنگ دیگر این تخفیف 2.5 درصدی را اعمال نكنند، اظهار داشت: این تصمیم جمعی صنعت بیمه بوده است و البته هنوز هم اجرای آن به شركت ها بستگی دارد.

بیمه نامه شخص ثالث خودروی را از بیمیکسو bimixo.ir بصورت آنلاین استعلام گرفته و خرید اینترنتی بیمه را به صورت متفاوت و با آرامش خاطر تجربه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =

©تمامی حقوق این سایت برای کارگزاری رسمی بیمه کد 680 محفوظ است | طراحی سایت