وبلاگ - آخرین اخبار

شرایط پوشش بیمه ای نوزادان

شرایط پوشش بیمه ای نوزادان

شرایط پوشش بیمه ای نوزادان

شرایط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن نوزادان

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که نوزاد تازه متولدی داشته باشید و نوزادتان نیاز به دارو و دکتر یا خدایی نکرده بستری در بیمارستان داشته باشد، اما هنوز برای فرزندتان شناسنامه هم نگرفته اید، چه برسد به دفترچه بیمه، در این شرایط است که فکر و خیال هزینه های بیمارستان و دارو و دکتر والدین را آزار می دهد،اما جای نگرانی نیست خوشبختانه تدابیری اندیشیده شده است که طریق آن  می توان هزینه های درمان را تحت پوشش بیمه پرداخت کرد.

به دنبال اطلاع از هزینه های درمان، دارو و شرایط اخذ دفترچه بیمه سراغ مسئول مربوطه در بیمه سلامت رفتیم تا از جزئیات شرایط پوشش بیمه ای نوزادان و نحوه محاسبه هزینه دارو و درمان در مراکز درمانی برای نوزادان بدون دفترچه بیمه را جویا شویم.

نحوه استفاده از بیمه برای هزینه دارو و درمان نوزادان بدون دفترچه

داوود حاج قاسمعلی مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت درباره شرایط تحت پوشش بیمه قرار گرفتن نوزادان بیان کرد: براساس اصول پزشکی فرد تازه متولد شده تا ۲۸ روزگی نوزاد تلقی می‌شود. از آنجایی که بعد از تولد برای نوزاد شناسنامه و کد ملی تهیه و تعریف نشده است، نمی‌توان به سرعت دفترچه  بیمه نوزاد را صادر کرد به همین دلیل سازمان بیمه سلامت ایران تمهیداتی برای این گروه در نظر گرفته است که از دفترچه مادر برای پوشش بیمه ای نوزاد تا ۲۸ روزگی استفاده شود.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ادامه داد: پدر و مادر به محض دریافت شناسنامه مکلف هستند که برای فرزند خود دفترچه مستقل تهیه کنند.

 

شرایط پوشش بیمه ای نوزادان

شرایط پوشش بیمه ای نوزادان

دفترچه بیمه این نوزادان رایگان صادر می شود

وی افزود: در صندوق بیمه روستایی والدین به شرط ساکن روستا بودن می‌توانند با مدارک لازم و شناسنامه به دفاتر پیشخوان مراجعه و دفترچه فرزندشان را دریافت کنند، در صندوق بیمه سلامت همگانی نیز والدین می‌توانند با ارائه مدارک بیمه خود و شناسنامه نوزاد به دفاتر پیشخوان مراجعه و دفترچه بیمه دریافت کنند.

حاج قاسمعلی همچنین گفت: در صندوق سایر اقشار نیز افراد باید با دریافت نامه از مرجع بیمه‌گذار خود از جمله بهزیستی، بنیاد شهید، کمیته امداد و غیره و ارائه آن به دفاتر پیشخوان نسبت به صدور دفترچه فرزند خود اقدام کنند.

 

کارکنان دولت چگونه برای نوزاد خود دفترچه بیمه تهیه کنند؟

وی به شرایط صدور دفترچه بیمه نوزادانی که سرپرست خانوار در صندوق کارکنان دولت است، نیز اشاره کرد و افزود: کارکنان دولت برای پوشش بیمه ای باید در ابتدا با ارائه مدارک فرزند به اداره محل کار خود مراجعه و با نامه ارائه شده از سوی کارگزینی، به دفاتر پیشخوان برای صدور و دریافت دفترچه مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در صندوق کارکنان دولت در صورتی که فرزند تحت پوشش بیمه مادر باشد باید اداره محل کار تعهد دهد که بابت پوشش بیمه ای، حق بیمه را پرداخت کند، ولی در صورتی که فرزند تحت پوشش پدر باشد مبلغ حق بیمه درصدی کم شده است و هزینه جداگانه ای بابت آن پرداخت نمی‌شود.

حاج قاسمعلی گفت: در صندوق بیمه ایرانیان نیز با ارائه مدارک و پرداخت حق بیمه برای نوزاد دفترچه صادر می‌شود.

منبع:http://tnews.ir

بیمیکسو ، سامانه سفارش آنلاین وخرید اینترنتی انواع بیمه نامه در کشور است،که تحت نظارت و مدیریت کارگزاری رسمی بیمه مرکزی کد 680 فعالیت مینماید.با سفارش و تهیه بیمه نامه های خود از وبسایت بیمیکسو ، هم مبالغ حق بیمه ثالث ، بیمه بدنه ، بیمه درمان انفرادی و خانواده و بیمه مسافرتی را آنلاین مشاهده نمایید و هم از مزیت ارسال رایگان بیمه نامه درب منزل یا محل کار خود در سراسر کشور بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =

©تمامی حقوق این سایت برای کارگزاری رسمی بیمه کد 680 محفوظ است | طراحی سایت